Naše Daisy - Dessy Black Queen

22. června 2012 v 18:54 |  Fena - Daisy Black Queen - matka

Flat coated retriever - Daisy

Jmenuji se Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett, ale všichni mi říkají Deisy ( píše se Daisy). Moje panička Danča mi ovšem říká mnoha dalšímy jmény kromě Deisinky, Deisulky, Des taky beruško, miláčku, prdelko, sluníčko, zlatíčko, ty moje chlupaté štěstí a a já nevím, jak ještě mi vlastně s nesmírnou láskou a něhou říká. http://retriver.cz/chovpsi/chkfcr/chk_fcr_1671.htm

Jsem fenka flat coated retrievra a narodila jsem se 1.5.2007 mamince Arince z Dubenských rybníků a tatínkovi Black Amandas To Damn Good společně s dalšími 8 sourozenci - byla jsem největší fenka. http://www.bohemia-luxyvett.webz.cz/feny.html .


Bydlím v malé obci nedaleko Prahy v Bořanovicích v rodinném domku s velkou zahradou a člověčí tlupou, kterou tvoří paníčci Dana, Petr a moje milovaná děcka Míša i Terezka. V přízemí bydlí babička, která mě hlídá přes den, kdy jsou všichni v práci a ve škole. Zde mám opravdu ráj na zemi. Přesto miluji procházky po okolí s mnoha lukami, lesy a rybníkem. Koukněte do galerie.

Jsem taky profesionální canisterapeutická fena, canisterapeutická tým sdružení Helppes a Anitera , miluji děti, dospělé i seniory. Baví mě polohování, díky tomu mě pustí do všech postelí, zahřívám svým kožíškem nemocná a potřebná místa. Předávám svoji dobrou náladu a energii nemocným lidem, vždyť ji mám na rozdávání a ještě kousek. Se svou paničkou chodím do domova seniorů , http://www.hortenzie.cz/fotogalerie_canisterapie.php také do Vinohradské nemocnice na LDN a někdy k různým postiženým dětem


Jsem prý velice klidná a vyrovnaná povaha. . No rozhodně nejsem žádný "gaučák" byť mám povoleno spát i v posteli. Jsem totiž lovecky vedená. Zdědila jsem ty správné lovecké vlohy po mamince Arince a tak jsem nemohla jinak. Panička můj talent a chuť rychle pochopila a začala se mi věnovat a rozvíjet mě právě v této oblasti. Tedy za pomoci našeho i mého kamaráda Tomáše Poláčka.

Nakonec svědčí o tom moje zkoušky :
Podzimní zkoušky I. cena a Speciální zkoušky vodní práce I. místo ( I.cena)

Chtěli jsme pejska , aby se snesl s našim postiženým synem DMO a autista, který byl necitlivý k ostatním zvířátkům, zvláště pak , kdyby mu nechtěně ublížil, aby ho pes naoplátku nepokousal, ale aby byl trochu temperamentní, protože moc klidných zvířat si Míša nevšímá. Flatík byl přesně tak akorát pro nás - bezkonfliktní, milující, pusinkující, olizující, neustále veselý,hravý a hlavně aportující.

Tento krásný a elegantní pes miluje svou lidskou směčku a zejména děti. Je vděčný za každé pohlazení a na rtech Vám úplně visí, radostně plní všechny Vaše povely, je oddaný a poslouchá z lásky k lidem. Flatici mají tendenci skákat po lidech, ale správnou výchovou se tomotu vyhnete. Je neobyčejně chápavý a vnímavý, je takový, jakého si ho vychováte. Když odpočíváte nebo pracujete schoulí se ve Vaší blízkosti, pokud se však přesunete do jiné místnosti, na 99% půjde taky. Neruší Vás do té doby, než uvidí, že už máte volné ruce na mazlení a drbání. Pak si Vám lehá k nohám. Dlouhou dobu nic nedělání mu vynahradí procházka přírodou, běhání v lese, na poli nebo u vody. Když mu dopřejete lásku, pohyb, práci, plavání, dobré krmivo a veterinární péči, budete mít vedle sebe oddáného a veselého společníka.

Flat je lovecké plemeno, dokáže být skvělým partnerem na honech! Myslivci ocení jeho kvalitní nos, radost z přinášení a obrovskou chuť chodit do vody.Flati milují vodu a ke štěští jim stačí obyčejná louže.
Canisterapie ve většině případech doménou našich chlupáčů. Naše Daisy je toho příkladem, dokáže se vcítit do lidí a k dětem se chová velmi citlivě. Máme velice dobré zkušennosti s polohováním, Daisy je sice klidná fena, ale v přírodě mírně temperamentní fena , která se však mávnutím proutku mění
ve velmi klidného a nehybného psa. Svou temperamentní povahou jsou přínosem zvláště pro autisty a hyperaktivní děti. Můj syn je toho příkladem, hyperaktivní autista, který dříve šlápl na zvíře se ( od té doby , co máme Daisy) zklidnil o 50 % , pejskům dělá malá a opatrně je obchází obloukem.
Flat není ostrý hlídací pes! Přicházejícího oznámí štěkáním a u toho skončí. Strach vetšinou nahání ostatní svou velikostí a černou barvou.
Flati se většinou dožívají 9-12 let aktivního života. Nikdo Vám nemůže zaručit zdravého jedince . Neumíme ještě ovládat přírodu! Ale v naší chovatelské stanici se však snažím o zdravé potomky nakrytím zdravými psy a vyhnout se genetickým problémům oživení krve s nepříbuznými chovnými psy. Aby potomci byli všestranní, vhodní pro chov, myslivost, canisterapii a hlavně předstvovali milého společníka pro práci, sport nebo jen tak pro radost a pohodové soužití.
Předání štěňat novým majitelů je doporučen kolem osmi týdnů věku a cvičit ho můžete od začátku! Začněte zvykáním na jméno, přes sedni, zůstaň a pokračujte dalšími povely. Cvičí se hrou, ale buďte důslední. Viz. rubrika " Výchova a výcvik". Pejska hodně chvalte! Zadarmo ani kuře nehrabe a platit se nemusí zrovna jídlem, ale pohlazením, hezkým slovem. ¨
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vex 2 vex 2 | E-mail | Web | 20. října 2018 v 6:25 | Reagovat

Nice Game Good thank for compressed software

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama