Září 2012

Narození štěňátek

20. září 2012 v 5:11 | Dana |  Očekávaný Vrh A- štěňata Daisy a Nevilla

Daisy se narodilo 10 černých štěňátek 18.9.2012

V úterý v 5:58 hodin se nám narodilo první štěňátko. Mamina Daisy se hned ujmula své oblizovací i pečovatelské role a všechna štěňátka si ošetřila a překousala pupeční šňury. Daisy celkem rodila bezproblémů 8 hodin. Ve 14 hodin se narodil největší pejsek, který vážil 400 g. Celkem máme 4 holky a 6 kluků. 10 krásných, černých a čilých štěňátek.


Před porodem

15. září 2012 v 21:13 | Dana |  Očekávaný Vrh A- štěňata Daisy a Nevilla

Porod štěňátek Daisy už se blíží...

Daisy je těsně před porodem mezi 58 - 59 dnem, zatím je aktivní a veselá. Prohání aporty a lítá, až jí musím krotit, aby tolik neběhala. Když už jde z půl hodinové procházky zpátky domů, tak se sotva táhne. Je to pěkný váleček. Já už nevím, co bych k tomu porodu připravila, jsem z toho hodně nervózní. Mám strach, aby vše dobře dopadlo. Měřím 3 x denně teplotu a zatím má Daisy 38 - 37.9 st. Za porodní asistentku mám Jitku Litošovou, která už rodila hodně flatíků. Tak snad bude vše OK. Daisy si musí naplánovat porod na úterý nebo na středu, poněvadž v pondělí a ve čtvrtek má Jitka hromadný sbor, je učitelkou hudby. Mám zároveň telefon na veterináře a na záchranou veterinární službu. Pak mám v záloze několik porodních bab na telefonu a jednu porodní bábu vedle ve vesnici. Sama jsem rodila koně a tele , ale Daisy je jakk vlastní dítě, tak mám o ni velký strach.


Léčitelná forma autismu?

12. září 2012 v 9:05 | převzato z novin |  Zajímavosti

Léčitelná forma autismu?

Vzhledem k tomu , že mám postiženého syna autismem, našla jsme na internetu článek, který se zabýval novým objevem v léčbě autismu, článek neuvádí, jakým zpestřením jídelníčku by se dalo dítě uzdravit, takže je to jen další spekulace. Někdo říká, že autismus je psychické onemocnění na základě metabolické poruch. Nám tedy pomohlo nasazení GFCF diety , což je vyloučení lepku a caseinu z potravy. Náš Míša se zlepšil o 50 %, začal slyšet na jméno, poslouchal, co říkáme, vnímal nás, už tolik neutíkal, začal si hrát a i citové projevy se u něho občas vyskytly. Jsou to malé krůčky vpřed , ale velké zlepšení tam bylo. A nyní bychom se mohli zase posunout dále.

Cituji: Autismus je psychické onemocnění, v jehož základu leží stále ne přesně odhalená dědičná porucha. Američtí vědci z univerzity v San Diegu nedávno publikovali studii, v níž popsali formu autismu, jejíž příčinou je špatné hospodaření s aminokyselinami. Zpráva je to dobrá - tato forma onemocnění by totiž mohla být léčitelná prostým zpestřením jídelníčku.
Vědci pod vedení Josepha Gleesona zkoumali 6 autistických dětí, které pocházely ze tří rodin původem z Blízkého východu. Děti byly poměrně blízce příbuzné, takže nebylo těžké usoudit na genetický původ. Osekvenování genů ukázalo, že všechny sdíleli netradiční variantu genu pro enzym BCKD kinázu. Tento enzym za normálních podmínek zabraňuje tělu, aby na jednodušší součástky rozkládal aminokyseliny leucin, izoleucin a valin. Tyto aminokyseliny si tělo nedokáže samo syntetizovat a musí je proto dostávat společně s potravou.
Teorii o vadném genu poté otestovali na myších a výsledky se potvrdily. Jak přesně vede tento problém k vytvoření příznaků autismu, však zatím jasné není. V současné době se vědci věnují testování vlivu potravních doplňků na vylepšení stavu pacientů. Zároveň však upozorňují, že tato forma autismu je pravděpodobně velmi vzácná a léčba tedy nebude fungovat pro všechny pacienty s tímto onemocněním

Očkování - preventivní proti Herpesviru - 54 den březosti

12. září 2012 v 8:57 | Dana |  Očekávaný Vrh A- štěňata Daisy a Nevilla

Očkování preventivní proti Herpesviru - kontrola u veterináře


Včera jsme navštívili pana doktora, aby Daisy naočkoval látkou, která předchází úhynu štěňat. Bohužel se v poslední době rozšířil nějaký virus, který fena může dosat někde na procházce, ze sekretú ostatních psů , kde se pohybuje více psů a způsobuje úhyn štěňat. Dá se tomu zabránit naočkováním protilátek v prenatálním období, tak jsme Daisy nechali preventivně naočkovat. Nesmíme nic ponechat náhodě.
Přibrala 10 kilo, tak už si 6 štěňaty nejsme tak docela jisti. Je možné, že jich bude víc. No uvidíme. Daisy je už na rozsypání, tak je možné, že je porodí dříve, ale zatím má normální teplotu a těší se dobré kondici.

Chytaný vrh Daisy a Nevilla

5. září 2012 v 10:17 Očekávaný Vrh A- štěňata Daisy a Nevilla

Chovatelská stanice Bohemia Queen Daisy

zadá ( k odběru v 1/2 listopadu 2012 ) štěňátka s PP
flat coated retrievra z výborného spojení, zahraničního krytí:
Dessy Black Queen - Český šampion
Compendio Neville Com - Interšampion
Rodiče jsou několikanásobní šampioni krásy s vynikajícími pracovními vlohami pro myslivost OVVR, I. místo - speciální zkoušky vodní práce, I.cena - podzimní práce
naprosto zdraví a prostí všech vad.
Mají neuvěřitelně milou a nekonfliktní povahu. Fena má navíc canisterapeutický výcvik, dochází na terapii k postiženým lidem a dětem.
(např. Domov seniorů Hortenzie, dětský domov nebo Vinohradská nemocnice LDN).
Svou milující povahou velmi vhodní dětem, skvělými společníky
pro práci, sport nebo zkrátka jen tak pro radost a pohodové soužití.
Štěňátka budou očkovaná, odčervená a čipovaná s europasem.
Chovatelský servis je samozřejmostí! Přijďte se nezávazně podívat.
Majitelka: Dana Valentová, Bořanovice 87, Tel: 777728658, www.tetahaf.blog.cz