Léčitelná forma autismu?

12. září 2012 v 9:05 | převzato z novin |  Zajímavosti

Léčitelná forma autismu?

Vzhledem k tomu , že mám postiženého syna autismem, našla jsme na internetu článek, který se zabýval novým objevem v léčbě autismu, článek neuvádí, jakým zpestřením jídelníčku by se dalo dítě uzdravit, takže je to jen další spekulace. Někdo říká, že autismus je psychické onemocnění na základě metabolické poruch. Nám tedy pomohlo nasazení GFCF diety , což je vyloučení lepku a caseinu z potravy. Náš Míša se zlepšil o 50 %, začal slyšet na jméno, poslouchal, co říkáme, vnímal nás, už tolik neutíkal, začal si hrát a i citové projevy se u něho občas vyskytly. Jsou to malé krůčky vpřed , ale velké zlepšení tam bylo. A nyní bychom se mohli zase posunout dále.

Cituji: Autismus je psychické onemocnění, v jehož základu leží stále ne přesně odhalená dědičná porucha. Američtí vědci z univerzity v San Diegu nedávno publikovali studii, v níž popsali formu autismu, jejíž příčinou je špatné hospodaření s aminokyselinami. Zpráva je to dobrá - tato forma onemocnění by totiž mohla být léčitelná prostým zpestřením jídelníčku.
Vědci pod vedení Josepha Gleesona zkoumali 6 autistických dětí, které pocházely ze tří rodin původem z Blízkého východu. Děti byly poměrně blízce příbuzné, takže nebylo těžké usoudit na genetický původ. Osekvenování genů ukázalo, že všechny sdíleli netradiční variantu genu pro enzym BCKD kinázu. Tento enzym za normálních podmínek zabraňuje tělu, aby na jednodušší součástky rozkládal aminokyseliny leucin, izoleucin a valin. Tyto aminokyseliny si tělo nedokáže samo syntetizovat a musí je proto dostávat společně s potravou.
Teorii o vadném genu poté otestovali na myších a výsledky se potvrdily. Jak přesně vede tento problém k vytvoření příznaků autismu, však zatím jasné není. V současné době se vědci věnují testování vlivu potravních doplňků na vylepšení stavu pacientů. Zároveň však upozorňují, že tato forma autismu je pravděpodobně velmi vzácná a léčba tedy nebude fungovat pro všechny pacienty s tímto onemocněním
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama