Prosinec 2012

Náš postižený syn po 4 letém soužití s flatem.

12. prosince 2012 v 22:37 | Dana
Náš syn 13 let ( DMO,Autista), po 4 letém soužití s flatem, Míša nerozumí bolesti druhých, před 4 lety jsme chránili Daisy, aby jí neublížil z nerozumu a nyní opatrně obchází nejen Daisy, ale i štěňátka a ještě jim dělá malá. Je nadšenej, když ho olizují. Běda jak nevyndám Daisy z auta jako první, Míša si na to dohlíží a nedá pokoj dokud jí neotevřu.

Kvalitní krmivo

11. prosince 2012 v 13:59 Krmení

Naučte se správně rozpoznat krmivo

Vytvořili jsme pro Vás návod, jak se lépe zorientujete.


1) Nevybírejte krmivo podle reklamy, barevnosti obalu, ceny, ale při výběru se spolehněte na své znalosti!

Vybírejte krmivo, které respektuje psa jako masožravce.

2) Podívejte se na obal vašeho současného krmiva - na sekci "složení".

Jsou všechny suroviny pořádně definovány? Je na prvním místě deklarace typu "kuřecí moučka", "rybí moučka", "jehněčí moučka"?
Na prvním místě je vždy uvedena surovina, která je v krmivu obsažena v největším množství, tzn. že bychom tam neměli najít "vedlejší produkty živočišného původu, masové deriváty apod."

3) Podívejte se dovnitř obalu - granule by neměly mít jednotnou barvu.

Hýří vaše granule barvami(červená, zelená, žlutá, modrá apod.)? Je to špatně - buďte si jisti tím, že krmivo je chemicky dobarvováno. Pokud jsou vaše granule jednobarevné, neznamená to, že nemohou být použita barviva. Granule by se měly alespoň minimálně lišit v odstínu, protože technologie výroby není schopna vytvořit vždy identický odstín granule.

4) Udělejte si pokus hutnosti a bobtnání granulí.

Vemte si sklenici s vodou a vhoďte do ní vaši granuli. Asi po půlhodině zjistíte kvalitu. Granule by měly minimálně nabobtnat. Čím méně nabobtnají, tím lépe pro žaludek a trávení psa - minimalizují riziko torza žaludku. Granule by se neměly rozpouštět. Nejkvalitnější granule vůbec neplavou a klesnou ke dnu. V suchém stavu se kvalitní granule vyznačuje vysokou hutností a tvrdostí (s obtížemi lze rozpůlit) a příznivě působí na zuby psa.

Respektujte psa jako masožravce a podívejte se, co by krmivo pro psy všeobecně nemělo obsahovat:

NEVYHOVUJÍCÍ SLOŽENÍ ANEB CO BY KRMIVO NEMĚLO OBSAHOVAT:

vedlejší produkty živočišného původu - místo 100% čerstvého masa se zpracovávají zobáky, pařáty, krev, střeva apod.
vedlejší produkty rostlinného původu, obiloviny, rostlinné deriváty apod. - blíže nespecifikované označení umožňuje výrobci použít nejlevnější obiloviny, jaké lze na trhu sehnat
sója, sójové boby,sójový olej - nepříznivě ovlivňuje bílkoviny a tuky v krmivu, krmivo se stává méně stravitelným a tučnějším
rostlinné oleje - v kombinaci s vitamínem A způsobují změnu barvy (bílá srst žloutne, černá hnědne apod.)
alergeny - lepek, sója, chemické konzervanty, barviva, vajíčka, mléko atd. - u citlivých a alergických psů způsobují problémy jako:
průjem, hubnutí, zvracení, trávicí a zažívací problémy, kožní problémy, svědivost, vyrážka, ekzémy, problémy s imunitou atd.
zchutňovadla

IDEÁLNÍ SLOŽENÍ:

na prvním místě deklarace typu "kuřecí moučka", "rybí moučka", "jehněčí moučka", pouze v krmivech pro seniory nebo psy s nadváhou bývají na prvním místě uvedeny rostlinné složky, ale zase musí být přesně definovány, např. "pšenice", "rýže", "kukuřice", "ječmen", "oves" z důvodu nižšího příjmu energie
živočišné oleje jako "rybí tuk", "kuřecí tuk" - přírodní konzervace směsí vitamínů E (tokoferolů) a vitamínu C, rozmarýnem
ovoce, bylinky - prebiotika (vláknina), probiotika (jogurtové bakterie), vitamíny nepoškozené teplem, organický vápník, chelátová forma stopových prvků, vitamíny apod

První sníh - úžasná věc pro štěňátka

9. prosince 2012 v 23:22 Štěňátka - vrh Alfa
Zbylá štěňátka jsme dnes seznamovali se sněhem, naprosto nadšená tou bílou a studenou hmotou, jsme je nemohli dostat zpátky domů. Asi budou po mámě, ta v Jizerkách konkuruje Metrostavu, když hloubí všude tunely ze sněhu.

Máme dvě volná štěňátka

6. prosince 2012 v 10:09 Odchod štěňátek do nového domova

Dvě volná štěňátka

Alfa Dague Bohemia Queen DaisyAlfa Chuck Bohemia Queen Daisy


Odchod štěňátek do nových domovů

5. prosince 2012 v 17:59 | Dana |  Odchod štěňátek do nového domova
Alfa Oliver - jde k 5 členné rodině do Jindřichova Hradce, rádi by , aby se uplatnil jako chovný, krycí a také canisterapeutický pes. Sympatická rodina, doufám, že vše vyjde.

Alfa Meggiee - paní učitelka ze Sedlčan bude se učit na canisterapeuta
Alfa Romeo - Roudnice nad Labem , miláčkem rodiny a časem se bude věnovat canisterapii


Alfa Babbett - úžasná rodinka v Čelákovicích , hned vedle lesa , rybníku a řeky.